Puslapiai

2017 m. lapkričio 1 d., trečiadienis

Kas ta vektorinė psichologija? (trumpa istorija) 1.Manęs daugelis klausia kas yra vektorinė psichologija? Kodėl vektorinė?
Impulsas atsirasti šiai psichologijai buvo Z. Froido straipsnis "Charakteris ir analinė erotika" paskelbtas 1908 metais. Šiame straipsnyje Froidas atkreipia dėmesį, kad žmonės kurie paprastai turi problemų su virškinimo traktu pasižymi tam tikru charakteriu. Jie yra skrupulingi, tvarkingi, užsispyrę ir t.t. Straipsnis rusiškai  Šio straipsnio pabaigoje Froidas numano, kad žmonės kurių jautrios yra kitos erogeninės zonos gali turėti kitokius charakterius.
 Kiek girdėjau, savo laiku šis straipsnis sukėlė ginčų, bet panašu, kad viskas aprimo vos ne  šimtui metų. Kol, staiga, kaip iš giedro dangaus, atsirado toks keistuolis Viktoras Tolkačiovas  Виктoр Толкачёв, kuriam į rankas pakliuvo šis Froido straipsnis.
 Keistuolis todėl, kad būdamas  keturiasdešimt trijų metų baigė tarnybą generolo majoro laipsniu ir įstoja į Leningrado universitetą studijuoti psichologiją dieninį skyrių. Kitaip sakant, pagyvenęs vyras mokosi kartu su 17 metų mergaitėmis. Tai paaiškinti galima tik didžiuliu noru pažinti žmogaus psichikos gelmes. Universitete Viktoras susipažino su profesoriumi Ganzenu (В.А. Ганзен) ir sukūrė vektorinę psichologiją.
 Viktoras išleido nemažai mokinių kurie pritaiko vektorinę psichologiją savo praktikoje, bet vienas jo mokinys yra ypatingas tai Jurijus Burlanas.  Юрий Бурлан. Kai Viktoras išvažiavo užkariauti Amerikos į Niujorką atsitiktinai gatvėje sutiko J. Burlaną. Suprantama, kad du rusai Niujorke labai greitai vienas kitą atpažįsta, bet, kad susitiktų du vyrai aistringai besidomintys psichologija, tik vienas jau viską sudėliojęs į lentynėles, o kitas daug žinantis, bet neturintis sistemos, būna tik kartą per kelis šimtmečius. Jie kartu dirbo kelis metus ir  sukūrė sistemą vadinamą SVP. Sisteminė vektorinė psichologija.
Bus daugiau.

Komentarų nėra: