Puslapiai

2010 m. birželio 7 d., pirmadienis

Gerus politikus reikia atleisti

Tikrai taip. Būtent, gerus politikus reikia atleisti. Ir kuo greičiau tuo geriau bus ir mums ir jiems.
Mes galėsim kurti naują ir drąsią politiką, o jie išsaugos savo kailį (negaus į akį ir nebus daužomi langai).
Geras politikas yra ketvertukininkas pagal penkių balų sistemą. Kas yra ketvertukininkas? Tai toks mokinys kuris kaip ir žino dalyko esmę ir žino gerai, bet tik tiek. Jis nesistengia giliau suvokti ir jam to užtenka. Jis kažkaip tvarkosi, mokosi, zubrina.
Penketukininkas , kaip taisyklė, mokymo dalyką žino geriau nei reikia. Mokytojas tai jaučia ir rašo jam penketą. Tai čia mokykloje. O gyvenime?
Gyvenime ketvertukininkas vadovas yra tragedija. Kodėl? O todėl, kad į savo komandą jis rinks trejetukininkus. Nes jis bijos į savo komandą rinkti geresnius ir gabesnius už save. O trejetukininkas tai toks sutvėrimas kuris lyg ir kažką žino, bet tik kažką (yra girdėjęs). Trejetukininkas mokykloje gali būti geras vykdytojas jei yra atsidavęs savo sufleruotojui. Jis tiki kas jam yra sakoma (sufleruojama). Tai čia mokykloj. O gyvenime?
Gyvenime, politikoj, menedžmente trejetukininkai yra tinkami tik tuomet ir tik tuomet kai viskas vyksta gerai ir yra ramūs laikai. Pvz. Kai buvo dalinamos Europos sąjungos lėšos trejetukininkai tam tikrai tiko. Davė tik tiems kam norėjo įtikti. Arba vykdė ketvertukininkų įsakymus.
Kas yra penketukininkas? Jis yra tikras lyderis ir savo dalyko aistringas žinovas. Jei tai geras chemikas tai vaikšto apsiplikinęs ir kažką po pamokų susprogdinęs, jei tai geras fizikas tai sukonstravęs kokį nors aparatą, kuris atitinkamom tarnybom trukdo gyventi (sumaišo ryšių sistemą), o jei informatikos penketukininkas tai jau ieškomas Pentagono ir kitų pan. sistemų nes kažkur, pas kažką įsibrovė. Jei tai geras sportininkas tai būtinai vaikščios su fanarais, nudaužytais krumpliais po eilinių suorganizuotų gatvės muštynių, geriausiu atveju futbolo ar krepšinių rungtynių. Geras penketukininkas visada yra problema. Jis bet kokiais keliais sužinos viską kas jį domina; užduodamas įkyrius klausimus ir pan. Jis veikia pagal principą; belsk ir bus atidaryta.
Bet geras penketukininkas yra lyderis. Jis visiem reikalingas. Geras penketukininkas niekada nebijos bendrauti su geresniais už save. Nes jis kuria gyvenimą, o nesivelka gyvenimui iš paskos.
Užteks apie penketukininkus.
Kubiliaus politika nuo pirmųjų žingsnių aiškiai buvo žemiau trejeto lygio. Visiškas dalyko esmės nesupratimas. Jokios kūrybos, jokio numatymo į priekį, jokios aistros būti lyderiu, o tik senų, nuvalkiotų tiesų kartojimas. Akivaizdu, kad jo komandoj tipiniai trejetukininkai, kurie stengėsi įtikti savo lyderiui-ketvertukininko gyvenimo-politikos supratimui. O šiandieniai sprendimai apmokestinti mašinas ir namus yra visiškas absurdas dabartinėj situacijoj ( jei tai butų padaryta prieš tris metus tai būtų buvęs geras sprendimas, kai automobiliai ešelonais buvo vežami į Lietuvą, o statybos kilo kaip ant mielių).
Taigi, jei mes norime apsaugoti savo žmones ( tuos vargšus politikus), mes privalome juos pakeisti į naujais lyderiais jei tokių turime. Kuo aš labai ir labai abejoju.
Geras lyderis nebijos į savo komandą kviesti gabesnius už save. Priešingai jis jų ieškos, nes jam reikia didžiojo tikslo įgyvendinimui. Geras sportininkas lyderis nuo mažų dienų organizuos kiemo krepšinį, futbolą, o jei reikia ir muštynes ir kvies pas save geriausius kiemo berniukus tam, kad laimėt prieš kitą gatvę ar kiemą ar kvartalą ir t.t.
Taigi, Kubilius su savo komanda tegul eina auginti anūkų ir mokosi lyderystės pamokų stebėdamas anūkus smėlio dėžėje. Tikri lyderiai gimsta smėlio dėžeje.

3 komentarai:

beokbalanced rašė...

Idomus, bet is dalies ir keistas poziuris. Sovietmeciu sutinku, penketukininkas buvo lyderis, ogi be mokslo nebuvo daugiau ka ir veikt, TV nieko nerode, interneto nebuvo, radija nieko negrojo ir tu paciu knygu ne kazi ka skaityti buvo, nu tai ir mokesi, nes daugiau nelabai ka ir veikt buvo. Deja atejus nepriklausomybei viskas truputeli pakito, nenoriu plestis. O kas liecia Kubiliu galetumet ir konkreciau, nes kuribyskumas plati savoka. Pvz.: Dalai Lama buvo kuribyskas ir buvo tibete ivedes mokesti uz ausis, tai ir apie Kubiliu ta pati pradedi galvoti kai visi sako truksta kuribiskumo. Galu gale jei jam rasot 3, tai kiek Kirkilas gautu? 1 ar 0 :) Vienap ar kitaip, nezinau ar cia verkt ar dziaugtis, bet si vyriausybe yra viena geresniu neziurint i laikmeti...

Aurius rašė...

Ačiū už komentarą. turiu prisipažinti, kad straipsniukas parašytas kiek skubotai ir liko šiek tiek neišbaigtas.
Pagal ką jūs lyginat, kad ši vyriausybė geresnė nei ankstesnės? Lyginti galima tik pagal tai, kad jos veiksmai nėra adekvatūs esamai situacijai, bet ne su kitomis vyriausybėmis, kurios to neišgyveno.gr

BV rašė...

...pritarčiau Auriui - mūsų valstybėje ištisai rūpinamasi kaip "užlopyti" biudžetą arba "pagyventi geriau" nemąstant, kas bus ilgalaikėje perspektyvoje ar netgi po kelerių metų, taikant tokią ekonominę politiką. Iš kitos pusės ar įmanomas efektyvus valdymas, jei kiekvienos partijos tikslas - būti valdžioje užuot pasitarnavus tėvynei ir žmonėms, kurie joje gyvena... Turiu abejonių, kad vienas kitas lyderis čia ką pakeistų ( neišvengiamai bus nušluotas)- čia, mano galva, būtinas jau visos Tautos aukštesnis sąmoningumas, nes valdžią gi išsirenkame patys...