Puslapiai

2014 m. kovo 7 d., penktadienis

Krizė MLM sistemoje

Šis paveiksliukas mane šokiravo.  Savaime jis nėra kažkuo  originalus, bet...
Bet pamačius šį paveiksliuką man kažkaip susivedė galai. Holistiniu požiūriu ši šokio instaliacija pateikia žmonių tarpusavio ryšius: kiekvienas žmogus yra fraktalas sujungtas su kitais  fraktalais. Šie fraktalai yra  daugiaplaniai ir įvairūs, tad apie tai  kalbėsiu atskirai.  O dabar pakalbėsiu apie tinklinį marketingą, apie MLM.
 Tradicinis MLM tinklelis atrodo sekančiai:

Esminis šio tinklelio trūkumas yra atskirtis tarp lygiagrečių linijų. Žmonės  esantys lygiagrečiose linijose yra priešiškai nusiteikę vieni kitiems. Kitaip sakant jie yra konkurentai.
 Kaip tai atrodo praktiškai?   O atrodo tai labai ir labai primityviai.
Pirmą kartą aš tai supratau kai mano žmona išvažiavo į  Amway seminarą Lenkijoje. Pirmas konfliktas  įvyko autobuse. Mano žmona yra atviras ir nuoširdus, bendraujantis žmogus. todėl bendravo su visais. Kol tyliai jos sponsorė pasakė, kad su lygiagrečiomis linijomis mes nebendraujame nes jos yra mūsų konkurentės. :D
Antrą kartą  šią problemą pamačiau ir aš pats. Kai kompanijoje FM pamačiau atvirą priešiškumą ir net kenkimą iš lygiagrečios linijos.
Štai dėl ko  tradicinis tinklinis marketingas nesiplečia taip sparčiai kaip aš savo laiku klaidingai galvojau. Nesiplečia ir nesiplės nes šioje sistemoje uždirbti gali tik labai  maža  dalis žmonių ir skirtumai  tarp uždirbančių daug ir mažai yra labai ir labai  dideli. Žmonės tai jaučia. būtent todėl  tik nedaugelis nori aktyviai dirbti.
Tradiciniame tinkliniame  marketinge nelabai fiziškai gali dirbti keliose kompanijose. Sunku. O ir praktiškai nelabai įmanoma.
Kiek kita padėtis yra internetiniame tinkliniame  marketinge. Nors atskirtis tarp  lygiagrečių linijų kompanijos rėmuose yra, bet nesunkiai gali dirbti keliose kompanijose. Atsiranda šioks toks ryšys tarp lygiagrečių linijų nes  vienoje kompanijoje esi lyderis, o kitoje gali stovėti žemesnėje  dalyje. Praktiškai tai atrodo  maždaug taip:  aš sutinku stoti į tavo pasiūlytą verslą jei stosi ir į mano  siūlomą. O kadangi internetiniame tinkliniame  marketinge tokių linijų gali būti  begalės tai aktyvesni dalyvauja dešimtyse, šimtuose ar net tūkstantyje  įvairių  verslų. Kitaip sakant MLM gentys klajoja po internetines platybes ir ieško kur ką galima nugriebti ir keliauti toliau. O ir kompanijos atsiranda tokios vienadienės specialiai pritaikytos tokiai publikai. Nu tipo : BB, Global One, Zeekler ir t.t.
Aš a priori žinau, kad atsiras krūva nepatenkintų  tokiu mano straipsniu, bet, kolegos, nieko nepadarysi, evoliucijos niekas neatmetė. Evoliucija vyksta ir viskas keičiasi, gal net tobulėjama...

2 komentarai:

Paulius Bieliauskas rašė...

Auriau labai geras straipsnis, kai pradejau savo kelia MLM masciau apie dvi skirtingas kompanija bet jau tuomet man buvo pasakyta kad netikslinga. Po kurio laiko praejus keletui metu pasirasiau prie dar vieno projekto ir savo kailiu supratau kas yra interesu konfliktas :)
vis svarciau kaip kai kurie zmones dirba su keletu kompaniju. Internetiniu marketingu susipazinau netaip senai. o atsakyma gavu tik dbr. Kas liecia sesriniu liniju kivircus, taip tai tiesa konkurencija visada juntama nors ir rinka zmoniu rodos begaline. Mano projekte su seserinemis linijomis dirbam vienoje komandoje. kartu leidziam laika, vedam renginius, pramogaujam ir mokomos. nezymiai konkuruodami tarpusavyje turime galimybe tobuleti :) darbuotis kartu ypac kai pats dar neturi savo apciuomos komandos yra 100 kartu smagiau:)

Anonimiškas rašė...

Patiko Jūsų mintys išdėstytos straipsniuose apie tinklinį marketingą, todėl noriu pasiūlyti susipažinti su nesenei į Lietuvą atėjusia vokiečių kompanija, kurios verslo modelis - internetinė parduotuvė. Kompanija siūlo nesudėtingą ir neįpareigojantį marketingą, stabilias realias pajamas ir veikiančią premijų sistemą. Ieškau pozityviai mastančių, veiklių žmonių, todėl Jums siūlau susipažinti (vedamuose seminaruose-pristatymuose) ir tik tada nuspręsti ar Jums tai priimtina. Išsamesnė inforamacija tel 868757182