Puslapiai

2012 m. kovo 25 d., sekmadienis

Teisinė valstybė - sociumas mus pribaigs jei nesustabdysim

Pradžioj nusikelkim keliais šimtais metų atgal į Vilkmergę http://auriusd.blogspot.com/2012/01/vilkmerges-ragana.html

Šiuo metu statome šią pjesę. Tuomet rašiau kaip ir juokaudamas, bet dabar reikia pasižiūrėti rimčiau nes esminių skirtumų tarp viduramžių ir dabartinių laikų nėra. Pjesė parašyta remiantis tikrais faktais. Vilkmergėj buvo sudeginta mergina. Reik manyt ne tik Vilkmergėj buvo deginama.

To meto sociumas, kaip ir dabar, apsireiškė per teisinę valstybę. To meto teisinė valstybė, moteris, kurios užsiimdavo burtais, laikė raganomis ir degindavo. Ši teisė atėjo iš Romos.

Pjesėje akivaizdžiai matosi, kad jei yra toks įstatymas tai atsiras ir norintys jį realizuoti. Pjesėje tai fanatikas vienuolis ir bajoras Žardeckis. Bet valdytojas, kuris kaip žmogus nepritaria tam, yra priverstas pasirašyti įsakymą. Nes jei jis nepasirašys tai neatitiks to meto teisinės valstybės vadovo statuso.

Nusikelkim į dabartinius laikus, į Garliavą. Mergaitė akivaizdžiai nenori palikti tų namų. Bet jos niekas neklausia. Prieš vaiką prievartos naudoti negalima. Tai jei vaikas pasako nesutinka išeiti, tai tempimas už rankos jau bus prievarta. Viskas. Taškas. O kaukėtų vyrų įsiveržimas į namus 3,14.

Atskirai apie antstolius. Tai 21  amžiaus inkvizitoriai. Šioje byloje tai matosi labai ryškiai.

Roma persikėlė į Briuselį.

Ar Lietuva turi stuburą ar yra tik Romos ar Briuselio vykdytoja?

Į šį klausimą privalo atsakyti mūsų rinkta Prezidentė.

2 komentarai:

Anonimiškas rašė...

Protingos mintys,pritariu 100%

Anonymous rašė...

Aš didžiuojuosi ir džiaugiuosi, kad galiu čia pasidalinti šiuo nuostabiu, nuostabiu ir nepaprastu liudijimu, tiesiog negaliu patikėti, kad mano buvęs žmogus yra čia su manimi, maldaujantis už visus savo blogus darbus, pasakojantis, kaip jis visą laiką jautėsi tuščias jis buvo toli, paliko mane ir mane labai įskaudino po skyrybų, įvykusių prieš kelis mėnesius. Ir visas šis stebuklas įvyko iškart po to, kai paprašiau daktaro EGWALI pagalbos, šiandien esu laimingiausia moteris pasaulyje, sakyčiau, kad vėl turėčiau šalia savo buvusįjį. Tai stebuklas man ir mano šeimai, ir amžinas malonumas bei linksmumas. Dabar esu tokia laiminga ir nežinau, kaip išreikšti savo dėkingumą ir dėkingumą daktarui EGWALI. Aš labai rekomenduoju jį, jei jums reikia skubios pagalbos, nes tai garantuota, patikėkite manimi.
Siųskite jam el. Laišką šiandien /dregwalispellhome@gmail.com arba per
„WhatsApp“: +2348122948392